20.2.2017 / Gösterim Sayısı : 893

Zeytinde lisanslı depoculuk sisteminin önemi anlatıldı

#Zeytinde lisanslı depoculuk sisteminin önemi anlatıldı

Kazdağları'ndan gelen orman havası ile denizin iyotlu ve oksijen miktarı yüksek havasının birleşmesiyle dünyanın en iyi zeytinyağının üretildiği Edremit'te Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş'un katılımıyla "Lisanslı Depoculuk Sistemi" anlatıldı.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda tarım ürünlerinin sağlıklı koşullarda muhafaza ve ticari amaçla depolanmasını sağlayan Lisanslı Depoculuk Sisteminin dünü, bugünü ve yarını konuşuldu.

Sektörden müstahsil ve sanayicilerin katılımı ile üreticilerin sorunlarının ve beklentilerinin de konuşulduğu toplantıda, özellikle zeytinyağının depolanması ve fiyat dalgalanmaları masaya yatırılarak zeytin ve zeytinyağında lisanslı depoculuk sistemi tartışıldı. 

Lisanslı depoculuk sistemi depolanan ürünlerin uygun borsalarda, elektronik ortamda alım satımını sağlayan ürün senedi ile üreticilerin kredi yoluyla finansman edinmelerini kolaylaştırarak, tarım ürünlerinin ticaretini daha sistematik ve güvenilir hale getiriyor.

Haber: Mehmet ÇELİK

''