2.3.2017 / Gösterim Sayısı : 982

Ortak Akıl Toplantıları devam ediyor

#Ortak Akıl Toplantıları devam ediyor

Tarım sektörü ile ilgili yaşanan sorunların ve taleplerin yerinde değerlendirilmesi, çözüme kavuşturulması amacıyla Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce Ortak Akıl Toplantıları düzenleniyor.

Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş başkanlığında, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı,  İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği, Ziraat Odası, Arı Yetiştiricileri Birliği temsilcileri ile üyeleri ve çiftçilerin katılımıyla düzenlenen Tarım Sektörü Ortak Akıl toplantıları devam ediyor.

İl bazında yaşanan gıda, tarım ve hayvancılık konularında ki sorunlar ile taleplerin yerinde değerlendirilmesi, çözüme kavuşturulması amacıyla bugüne kadar dört ilçede Ortak Akıl Toplantısı düzenlendi.

Kepsut ilçesi ile başlayan toplantılar, Ayvalık, Bigadiç ve İvrindi ile devam etti.

Balıkesir genelinde 20 ilçede düzenlenecek olan Ortak Akıl Toplantıları ile bölgenin sorunları tespit edilerek çözüm yolları aranıyor.

Düzenlenen Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantılarında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarım politikaları hakkında katılımcılar bilgilendiriliyor.

Milli Tarım Projesi, Tarsim, Tarımsal desteklemeler, tarımsal üretim gibi konular katılımcılara anlatılıyor.

Ortak Akıl Toplantılarında ortaya konulan görüş ve öneriler değerlendirilerek yerinde çözüme kavuşturuluyor. Yerinde çözülemeyen sorunlar ve talepler için ilgili birimler tarafından çözüme yönelik çalışmalar başlatılıyor.

Haber: Mehmet Çelik

''